30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

30+ yaş cilt bakımı

0 48

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı nelere dikkat edilmeli? 30’lu yaşların başında iseniz cilt bakım rutininizi değiştirmenin tam zamanı geldi demektir. Genç yaşlardan itibaren her ne kadar cildinize düzenli olarak bakım yapıyor olsanız da yaş ilerledikçe rutinlerinizi değiştirmeniz gerekebilir.

Özellikle zaman, yaşlanmanın en iyi dostu iken kadınların düşmanı olabiliyor. Ancak yaşınız ilerledikçe genç görünmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak imkânsız değil. İlerleyen yaşlarınızda da genç görünmek istiyorsanız öncelikli olarak düzenli ve doğru ürünler ile bakım yapmanız gerekiyor.

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

-Cilt Temizliği Çok Önemli

Cildinizi her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kez temizlemelisiniz. Ancak cilt tipinize uygun doğru temizlik ürünlerini seçmeye dikkat edin. Yüz deriniz oldukça ince ve nazik bir dokuda olduğu için ürün seçimini buna göre yapmalısınız.

Parmak uçlarınız ile yapacağınız yumuşak hareketlerle yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından tonik ile temizliğinizi yapmalı ve gece bakım kremlerinizi de günlük olarak kullanmalısınız.

-Düzenli Nemlendirici Kullanın

Cildiniz yağlı olsa bile cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürekli elinizin altında olmalı. Özellikle makyaj yapmadan önce nemlendirici ve baz kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Aynı şekilde güneç koruyucu özelliği olan nemlendiriciler de cildinizde leke oluşumunu önlemek için kesinlikle çantanızda olmalı.

-Gece Bakımını Unutmayın

Gece serumları ve gece kremleri özellikle siz uyurken cildinize bakım yapılması için çok önemli. Özellikle gündüzleri sürekli olarak makyaj yapıyorsanız kesinlikle cildinizi temizlemeli ve gece bakımı rutininizi uygulamalısınız.

Gece maskeleri veya tonikleri nemlendirici öncesi yapmanız gerekenlerden. Bunun dışında gece serumları özellikle sabah uyandığınızda ışıl ışıl bir cilt için atlamamanız gereken en önemli detaylardandır.

-Göz Çevresi Bakımı

Yaşların ilerlemesi ile özellikle göz çevresinde pek çok sorun ile karşılaşılabiliyor. Göz altı morlukları dışında kaz ayağı denilen kırışıklılar da 30’lu yaşların bir hediyesi gibi. Bu gibi sorunların önüne geçmek için düzenli olarak kaliteli bir göz çevresi bakım kremi tercih etmelisiniz.

Bu sayede kırışıklık oluşumunun önüne geçerken canlı bir göz çevresine sahip olabilirsiniz.

-Boyun Ve El Bakımına Dikkat Edin

Sadece yüz bölgeniz için değil aynı zamanda boyun kısmı ve elleriniz için de düzenli olarak bakım yapmalısınız. Yaşlanmanın ilk etkileri yüz dışında eller ve boyun kısmında ortaya çıkıyor. Nemlendirici ve kırışıklık önleyici kremleri boynunuza ve ellerinize düzenli olarak kullanmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.