5 Adımda Kaliteli Cilt Bakımı

5 adımlık cilt bakımı, Özgün cilt bakımı

0 44

5 adımda cilt bakımı ile sağlıklı bir cilde sahip olmak sandığınızdan daha kolay. Cilt bakımı yaparken vaktinizi çok almayacak ve cildinize anında etki edecek yöntemleri belirlemelisiniz.

Cilt bakımını düzenli olarak yaptığınızda güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için pek çok ürünü aynı anda kullanmanıza gerek yok. İşin sırrı doğru ürünleri seçmekte ve bunları düzenli olarak günlük kullanmaktadır.

5 Adımda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

1.Adım

Cildinizi Temizleyin

Temiz bir cilde sahip olmak için en doğru ürün yüz temizleyiciler. Cilt temizleme için sabun pek önerilmemektedir. Çünkü sabun cildi daha çabuk kurutur. Ancak cildinizi yıkamadan önce makyajınızı cildinizden arındırmanız gerekiyor. Bunun için pamuk ve makyaj temizleyici tercih edebilirsiniz. Makyaj temizleme mendilleri de bu konuda en pratik ürünlerden biridir.

Makyajınızı temizledikten sonra masaj yaparak yüz temizleme ürününüz ile yüzünüzü temizleyin ve ılık su ile durulayın.

2.Adım

Gözenekleri Sıkılaştırın

Temizlenen cildinizde gözenekler açılacaktır. Bunun için tonik tercih edebilirsiniz. Cilt yapınıza uygun bir tonik ile pamuk yardımı ile cildinizi temizleyin. Bu işlemden sonra gözeneklerinizin sıkılaştığını fark edeceksiniz.

3.Adım

Cildinizi Besleyin

Gözenekler açıldıktan sonra cildiniz beslenmeye hazır. Cildinizi kirden ve yağlardan arındırdıktan sonra serumlar ve cilt bakım ampulleri oldukça uygun olacaktır. Ayrıca nemlendirici özelliği olan maskeler de cildi beslemek için oldukça uygun olacaktır. İçinde E vitamini olan ürünleri cildinizi temizledikten sonra kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca cildinizin sorunlarına uygun serumlar da yine kullanılabilir.

4.Adım

Cildinizi Nemlendirin

Nemsiz bir cilt pul pul dökülecek ve pek çok sorunu da beraberinde getirecektir. Cildinizi her gece temizledikten sonra kesinlikle nemlendirmeniz gerekmektedir. Ancak bunun için temizleyicinizi ve serumunuzu destekleyecek bir nemlendirici tercih etmeniz gerekiyor.

5.Adım

Gündüz Cildinizi Koruyun

Her gün makyaj yapmıyor olsanız bile cildinizi muhakkak güneş kremi ile korumalısınız. Ayrıca makyaj yapmadan önce de yine cildinizi güneş kremi ile korumalısınız.

Sadece yüz bölgeniz için değil boyun bölgeniz ve elleriniz için de yine güneş kremi sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Ten renginize yakın yeni dengeleyici güneş kremleri günlük makyajınızı da destekleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.