Bacak Çatlakları Sorunu Giderme

Bacak çatlakları tedavisi, Bacak çatlakları doğal çözüm

0 29

Bacak çatlakları pek çok kadının korkulu rüyası. Bacak bölgelerinizde oluşan çatlaklar sizler için can sıkıcı bir hal alabilir. Ancak çatlak oluşumunun önüne geçmek de mümkün.

Hamilelik, kilo alma veya kilo verme gibi unsurlara bağlı olarak bacak ve göbek bölgesinde çatlak oluşumu meydana gelebilir.

Bacak çatlaklarını geçirmek için pek çok kozmetik kremini tercih edebilirsiniz. Ancak çatlak oluşumunun önüne geçmek için evde hazırlayacağınız kürler de çok etkili olacaktır.

Bacak Çatlakları Nasıl Geçer?

Zerdeçal İle Çatlaklara Son

Zerdeçal sağlık için en faydalı olan baharatlardan biridir. Genellikle soğuk algınlığı için tercih edilen zerdeçal çatlak tedavisi için de oldukça etkilidir. Zerdeçalın içinde bulunan antioksidan sayesinde cildiniz daha parlak görünecektir. Bununla birlikte zerdeçal kürünü düzenli olarak günlük kullandığınızda çatlakların tedavisinde de gözle görülür sonuçlar alabilirsiniz.

Zerdeçal kürü için 1 yemek kaşığı zerdeçalı,  1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Çatlakların oluştuğu bölgelere masaj yaparak uygulayın. En az 2 saat beklettikten sonra su ile durulayarak kürü tamamlayın.

Kahve İle Bacak Çatlaklarını Tedavi Edin

Cilt için hemen her kürün içinde kahveyi görmek mümkün. Kahve kan akışını hızlandırır. Ayrıca cilt üzerine uygulandığında anında etki eder. Cildin daha parlak ve canlı olmasına da yardımcı olur.

Çatlak Oluşumu İçin Kahve Kürü:

Kahve telvesini çatlakların oluştuğu bölge üzerine sürün. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar masaj yaparak uygulayın. Daha sonra ılık su ile temizleyin. Sonrasında da zeytinyağı ile tekrar çatlak oluşan bölgeye masaj yapın.

Argan Yağı İle Çatlakları Giderin

Hemen her kozmetik ürünün içerisinde bulunan argan yağı bacak ve göbek bölgesinde oluşan çatlakların tedavisi için de faydalıdır.

E vitamini ve ayrıca antioksidan bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan argan yağı en çok saç bakımı için faydalıdır. Argan yağı ile bacak bölgesinde oluşan çatlakların renklerini azaltabilirsiniz. Ancak bunun olması için düzenli olarak her gün günde 2 kez masaj yaparak bölgedeki kan akışını hızlandırmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.