Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt bakım önerileri

0 45

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? Düzenli olarak ve doğru teknikler ile yapıldığında sizleri zamanın ötesine taşır. Yorgun geçen bir günün ardından cildinizdeki yorgunluğu da gözleriniz ile görebilirsiniz. Cildinizin hep parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız düzenli olarak bakım yapmanız gerekiyor. Ancak herkesin cilt tipi farklı olduğu için cildinize en uygun ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Cilt bakımında doğru ürünü seçmeniz yine yeterli kalmayabilir. Özellikle düzenli bir şekilde bakım yapmak gözle görülür sonuçları elde etmek için de önemli.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt Bakımı Yapmadan Önce Makyajınızı Temizleyin

Makyaj yapmak oldukça keyifli. Ancak gece yatmadan önce kesinlikle makyajlı bir şekilde uyumamanız gerekiyor.

Gözenekleriniz kapalı kaldığı için cildiniz nefes almayacaktır. Ayrıca makyaj ürünlerinin kalıntıları da cildinizde birikeceği için siyah nokta oluşumu da kaçınılmaz olacaktır.

Cilt bakımınızı sağlıklı bir şekilde yapmak için makyajınızı temizleyin ve ardından cilt bakım ürünlerinizden temizleme ürününü alarak cildinizi temizleyin.

Peeling Yapın

Cildinizi parmak uçları ile hafif hareketler ile bastırmadan temizledikten ve yıkadıktan sonra sıra peeling yapmakta.

Cildinizdeki ölü derilerin gitmesi için peeling yapmayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu sayede sivilce oluşumunun da önüne geçebilir ve ayrıca siyah nokta gibi sorunların oluşmasına da engel olabilirsiniz.

Peeling işlemini bir kese yardımı ile yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Düzenli Maske Yapın

Cilt tipinize uygun olarak ürünleri seçerken cilt sorunlarınıza uygun çözümler için maskeleri de ihmal etmeyin.

Cildinizin sorunlarına yönelik olarak alacağınız veya evde hazırlayacağınız maskeler ile cildinizi daha canlı gösterebilirsiniz.

Ancak her maske cildinize iyi gelmeyebilir. Bunun için genellikle ev yapımı doğal maskeleri tercih edebilirsiniz.

Kırışıklık sorunu, siyah nokta ya da renk düzensizliği… Hangi soruna sahipseniz ona uygun maskeleri düzenli olarak yaparak bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

Tonik Kullanın

Maskenizi çıkardıktan sonra gözeneklerinizi temizlemek için tonik kullanmalısınız. Eğer maske kullanmıyorsanız cildinizi yıkadıktan sonra da tonik ile temizleyebilirsiniz. Ancak tonikler genellikle ciltte kuruluk yapabilmektedir. Bunun için tonik kullandıktan sonra kesinlikle cildinize nemlendirici sürmelisiniz.

Tonik kullanımı düzenli olarak tercih edildiğinde büyük ölçüde sivilce ve leke oluşumunun önüne geçmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.