Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir?

Cilt lekesi temizleme yöntemleri

0 43

Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir ve evde hazırlayabileceğiniz kürler ne kadar etkili olur? Cilt lekeleri pek çok farklı hastalığın da nedeni olabilir. Ancak dış etkenlerden dolayı oluşan ve kozmetik ürünler ile de geçebilecek yüz lekeleri de vardır. Yüz lekelerinizden şikayetçi iseniz evde doğal maskeler hazırlayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Öneriler

Maydanoz Maskesi

Maydanoz maskesi için sadece taze limon suyu ve 1 demet maydanoz yeterli olacaktır. Maydanoz maskesini hazırlamak için ilk olarak maydanozu ince ince doğrayın.

Daha sonra kaynar suyun içine doğradığınız maydanozları atın ve 15 dakika kadar kaynatın.

Soğuyan suyu süzdükten sonra suyun içine limon suyunu da ilave edin. Şişelere doldurarak her gün temiz cildinize pamuk yardımı ile bu suyu sürebilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt cilt lekelerine en iyi gelen doğal yöntemlerden biridir. Yoğurt maskesi için gerekli olan malzemeler:

-Maydanoz

-Limon

-Kâfur yağı

-Salatalık

-Beyaz kil

-Soğan

Maskeyi hazırlamak için 2 çorba kaşığı kadar maydanoz ezmesi hazırlayın. Daha sonra kâfur yağını ve rendelediğiniz salatalıkları kabın içine ekleyin. Üzerine de yarım limonun suyunu ve kili de ekleyin. Daha sonra rendelediğiniz 1 yemek kaşığı soğanı da ilave ederek hepsini karıştırın. Hazırladığınız karışımı sadece leke olan bölgeye uygulayın. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayınız. Ayda 3 kez yapılması önerilmektedir.

Karbonat Maskesi

Karbonat maskesi için sadece karbonat ve yoğurdu kullanabilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için 1 çay kaşığı karbonat ile 1 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Karbonat içinde eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra leke olan bölgenin üzerine sürün. 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Ilık su yardımı ile temizleyin. Bu maskeyi haftada 3 kez düzenli olarak yapabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal maskesi için gerekli olan malzemeler:

-Zerdeçal

-Süt

-Limon

-Yoğurt

-Hindistan cevizi yağı

Zerdeçal maskesini hazırlamak için uygun bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı zerdeçalı ekleyin. Üzerine sütü, limon suyunu ve yoğurdu da ilave ederek karıştırın. Son olarak 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağını da ekleyerek macun kıvamına getirin.

Leke olan bölge haricinde tüm yüzünüz için uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kez yapılması uygundur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.