Dekorasyonda İlham Veren Detaylar

0 29

Dekorasyonda ilham veren detaylar ile yaşam alanlarınızı daha güzel ve ferah bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyon yapmak başı başına bir yetenek ve aynı zamanda da zevk işidir. Öncelikli olarak yaşam alanlarınızı iyi değerlendirmeli ve ayrıca alanlara uygun renkleri ve eşyaları tercih etmelisiniz. Her şeyden önce yaşam alanlarınızın sizi yansıtması da oldukça önemli.

Dekorasyonda İlham Veren Detaylar

Ölü Alanları Değerlendirin

Hemen her evde ölü alan olarak tabir edilen ve kullanılmayan pek çok bölge vardır. Sizin evinizde de bu tarz bölgeler var ise hemen ölü alanlarınızı değerlendirin. Genellikle köşeler bu tarz alanlardan oluşur. Köşeler için hazırlayacağınız raflı sistemler ile şık bir kitaplık yapabilirsiniz. Yine kapı arkaları da aynı şekilde ölü alan olarak bilinir. Kapıları çıkartarak kullanmak ve yerine mobilya ya da raf sistemi kurmak sizlere alan açacaktır.

Duvarlara Gömme Raflar

Küçük bir eviniz var ise TV ünitesi, raf veya dolap gibi mobilyalar küçük olan alanı daha da küçültecektir. Bunun için özellikle yatak odası gibi odalarda gardırop gibi eşyaları duvara gömme olarak yaptırarak büyük bir alan tasarrufu yapabilirsiniz.

Aynı şekilde TV ünitesi yerine televizyonunuz duvara monte ederek yine alandan tasarruf edebilirsiniz.

Sandıklı Bazalar Tercih Edin

Her ne kadar evde yeteri kadar depolama alanı olsa da yine de dağınıklık kaçınılmaz oluyor. Mesela yazlık veya kışlık eşyalarınızı kaldırmak için dolaplarınızı tıkış tıkış hale getirmenize gerek kalmadı. Yatak tercih ederken bazalı modelleri tercih ederek depolama alanında tasarruf sağlayabilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Ranza

Eviniz küçük ve çocuklarınız sığmıyor ise kesinlikle ranza modeli yatak odaları işinizi kolaylaştırabilir. Üstelik ranza modeli yatakların yeni modellerinde yatağa birleşik olarak kitaplıklar da bulunuyor. Bu sayede hem kitaplık hem de yatak alanından tasarruf edebilirsiniz. Asma kat şeklinde hazırlanan ranzalar da yine son dönemlerde en çok tercih edilen çocuk odası mobilyalarındandır.

Sürgülü Kapılar Yer Açar

Kapılar özellikle yazın yer açısından büyük bir alan kaplayabiliyor. Kapı kullanmayı seviyor ancak kapıların işgal ettiği alanları değerlendirmek istiyorsanız sürgülü kapılar tam size göre. Balkondan salona kadar her odanın kapısını sürgülü olarak yaptırarak büyük bir alan kazanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.