Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyon Hataları

0 29

Dekorasyonda Yapılan Hatalar evinizi olduğundan daha dar gösterirken konforunuzdan da ödün vermenize neden olabilir. Ev dekorasyonu oldukça keyifli bir iş olsa da oldukça zordur. Büyük bir sabır ve ince düşünce gerektirir.

Yaşam alanlarınızı hem konforlu hem de rahat bir alan haline getirmek ustalık gerektirir. Bunların yanı sıra dekorasyonda kendi tarzınızı da yansıtmanız oldukça önemlidir.

Her zaman evinizi istediğiniz gibi dekore edemediğinizi düşünebilirsiniz. Bazen eşyalar üzerime üzerime geliyor dediğiniz de olmuştur. Ancak evinizi dekore ederken bazı hatalar yapmış olabilirsiniz.

Eğer yeni bir evi dekore edecekseniz uyarılarımıza göz atın ve kusursuz bir ev dekore edin.

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Fazla Eşya Kullanımı

Dekorasyonda yapılan en büyük hatalardan biri oldukça fazla eşya seçmektir. Oturma odası için pek çok koltuk ve kanepe seçimi, mutfak için gereğinden fazla eşya tercihi bunların başında yer almaktadır. Özellikle küçük bir alanı kullanırım düşüncesi ile fazla eşya ile doldurursanız alanı olduğundan daha da dar bir hale getirirsiniz.

Abartılı Aksesuar Kullanımı

Aksesuarlar sizleri yansıtan parçalardır. Ancak fazla ve abartılı bir aksesuar kullanacaksanız sadece boğucu bir görüntü elde edeceğinizi unutmayın. Bunun için olabildiğince sade ve şık parçalar tercih etmelisiniz. Mobilyalarınız ile uyum sağlaması da yine dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta.

Çok Renkli Bir Alan Hazırlamak

Renkleri seviyorsunuz ancak her rengi bir odanın içinde kullanamazsınız. Bu hem göz yorucu bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur hem de büyük bir karışıklığa. Bunun için yaşam alanlarınızda sadeliği her zaman ön planda tutmalısınız. Ana renk olarak tek bir ton üzerinden giderseniz hem şık hem de sade bir alan ortaya çıkartabilirsiniz.

İşlevli Mobilyalar Tercih Edin

Evinizde sadece hoşunuza gittiği için aldığınız ve kullanmadığınız mobilyalara göz gezdirin. Sadece alan kaplamaktan başka bir işe yaramadıklarını fark edeceksiniz. Bunun için koltuk takımından tutun da en küçük bir aksesuara kadar gerçekten kullanışlı olup olmadıklarına karar vererek alın. Bu sayede evinizde bulunan en küçük parçayı bile kullanarak işlevsel olarak faydalı ürünleri tercih etmiş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.