Dekorasyonda Yer Tasarrufu

Dekorasyonda Yer Tasarrufu Edin

0 30

Dekorasyonda Yer Tasarrufu kurallarına dikkat ederek yaşam alanlarınızı daha geniş ve ferah bir alana dönüştürebilirsiniz.

Küçük evler için özellikle dekorasyon yapmak tam bir usta işi gibi görünebilir. Hem estetik açıdan şık hem de kullanışlı bir dekorasyon yapmak için bazı püf noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Dekorasyonda Yer Tasarrufu Yapmanızı Sağlayacak İpuçları

Planlama Yapın

Geniş salonu tek bir oda olarak kullanmaktansa güzel bir tasarım ile iki hatta üç oda gibi kullanabilirsiniz. Paneller yardımı ile ayıracağınız veya mobilya yerleşimi ile böleceğiniz odayı çok işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyonu yapmadan önce ilk olarak eşyalarınızı listeleyin ve alanı çizerek yerleştirin. Doğru bir planlama ile sizler de küçük bir evi daha kullanışlı bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Banyoda Değişiklikler

Her evde genellikle banyolar en dar alanlardan biridir. Hatta çoğunda eşyalarınızı koyabileceğiniz ek bir dolap bile olmayabilir. Bunun için dolap ve tezgah şeklinde tasarladığınız bir dolabın üzerine lavabo yerleştirebilirsiniz. Bu sayede dar bir banyoda bile dolap sorununun önüne geçebilirsiniz.

Yatak Altlarını Değerlendirin

Bazalı yataklar sizleri depolama sorunundan kurtaracaktır. Bununla birlikte dilerseniz yatak altı olarak çekmeceli altları da tercih edebiliriniz. Bu sayede kıyafetlerinizi veya kullanmadığınız ürünleri buralara kaldırabilirsiniz.

Gömme Dolapları Tercih Edin

Alandan tasarruf etmek için en çok tercih edilen mobilya çeşitlerinden biri de gömme dolaplardır. Sizler de yatak odası için geniş ve büyük bir gardırop kullanacaksanız kesinlikle gömme dolap şeklinde tasarlayın.

Kitaplık Yerine Raf Sistemleri

Raf sistemleri belki de dekoratif olarak en çok alan tasarrufu yaptıran ürünlerdendir. Sizler de zeminden tasarruf sağlamak istiyorsanız kitaplık olarak raf sistemlerini değerlendirebilirsiniz.

Duvarları Boş Bırakmayın

Özellikle mutfak duvarları en çok dolap yerleştirebileceğiniz alanlardan biri. Sizler de pek çok eşyayı nereye sığdıracağınızı bilemiyorsanız depolama için boşta kalan duvarlarınızı dolap yaptırarak değerlendirebilirsiniz.

Balkonları Unutmayın

Eğer kapalı bir balkonunuz var ise kiler olarak veya depolama yeri olarak değerlendirebilirsiniz. Kullanmadığınız eşyalarınızı balkona yaptıracağınız bir dolap içinde muhafaza edebilirsiniz. Evinizde olabildiğince yer tasarrufu yapmak için evinize sadece kullanışlı olan ve işlevsel mobilyaları tercih etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.