Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saç renginizi seçemiyormusunuz.?

0 45

Doğru saç rengini seçmek çok önemlidir. Ten renginize uyan ve aynı zamanda sizi yansıtan renkleri tercih etmek sandığınız kadar zor değil. Saçlarınızı sadece beğendiğiniz bir renge boyadığınızda her zaman olumlu sonuçlar elde etmezsiniz. Yüz şeklinize ve ren renginize uyacak renkleri tercih etmeniz sizi daha sıcak ve daha güzel gösterecektir.

Doğru Saç Rengi Seçimi yaparken pek çok noktaya dikkat etmelisiniz. Eğer sizler de ten renginize uygun renk tonlarından doğru rengi saçınıza seçerseniz en doğru sonucu alabilirsiniz.

Kimler, Hangi Renk Saç Tonu Tercih Etmelidir?

Saç rengi deyip geçmeyin. Siyahın bile yüzlerce tonu var. Aynı şekilde sarı tonları ve kızıl ve kahveler için de durum aynı. Renklerin dünyasına baktığımızda sıcak ve soğuk renkler olarak iki grupta renkleri inceleyebiliriz.

Daha sonra da açık tonlar ve koyu tonlar olarak yeniden gruplandırılır.

Saç rengi için renk tonu seçerken kişiye özel olarak cilt rengi, göz ve damar rengi pek çok faktöre dikkat edilerek renk seçimi yapılmaktadır.

Ülkemizde baktığımızda ise genellikle saç dibindeki bazların kırmızı ve turuncu olduğu bilinir. Sıcak renk grubuna giren bu alt baz renkleri aslında her renk tonunu taşıyabilecek bir zemindir.

Son dönemlerde saç rengi trendi olarak soğuk tonların daha çok ön planda olduğunu söylemek mümkün. Ancak seçmiş olduğunuz renk sarı veya kızıl tonlarından biri ise kesinlikle renklerin canlılığını kaybetmemesi için düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Cilt Tonuna Göre Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Hem sizin beğendiğiniz saç rengi hem de size en çok yakışan saç rengini bulmak çok önemli. Kişinin ten rengini öğrenmek için bronzlaştıktan sonra cilt renginin aldığı renge bakmak yeterli olacaktır. Eğer cildiniz güneş altında çabuk kızarıyorsa sıcak bir ten rengine sahipsiniz demektir. Ancak hemen bronz bir ten rengine sahip oluyorsanız soğuk bir ten renginiz var demektir.

Ayrıca doğru saç rengini seçerken göz renkleriniz de yine önemli bir faktör.

Mavi ve koyu kahve tonları soğuk renkleri tercih etmenizi söyler. Yeşil ve ela ve açık kahve tonları ise daha sıcak renkleri temsil ederler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.