Erkekler Cilt Bakımını Nasıl Yapmalı?

Erkek Cilt Bakımı

0 46

Erkekler Cilt Bakımını Nasıl Yapmalı ve öncelikleri neler olmalı? Her ne kadar geri planda tutuyor gibi gözükse de işin rengi öyle değil. Her ne kadar cilt bakımı denildiğinde akla kadınlar gelse de erkekler de en az kadınlar gibi ciltlerine bakım yaparlar. Herkesin daha sağlıklı ve daha canlı bir cilde sahip olması için düzenli olarak bakım yapması şarttır.

Genellikle erkek bakımı denildiğinde saç ve sakal olarak bilinir. Ancak saç ve sakal bakımının bile erkek cildi için çok önemli olduğunu söylemek doğru olur.

Sabun Yerine Temizleyici Tercih Edin

Erkekler genellikle cilt temizliğinde sabun tercih ederler. Ancak düzenli olarak sakal traşı olan erkekler sabun ile cilt temizliği yaptıkları için ciltlerinde kırışıklık ve tahriş de meydana gelebilir.

Sabun genellikle cildi oldukça çabuk kurutur. Bunun için sabun kullanmak yerine temizleyici tercih edebilirsiniz. Üstelik cilt tipinize uygun bir temizleyici tercih ederseniz sakal sonrası oluşan tahrişin de önüne geçebilirsiniz.

Düzenli Nemlendirin

Sakal tıraşı sonrasında kesinlikle cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız. Normal veya yağlı bir cilt tipiniz var ise losyon ya da nemlendirici jeller sizler için yeterli olabilir. Bununla birlikte kuru cilt tipine sahip iseniz yüksek nemlendirme özelliği olan nemlendiricileri tercih etmeniz gerekiyor.

Kırışıklıkları Unutmayın

Güneşten dolayı ve ilerleyen zamana kıyasla oluşan kırışıkların önüne geçmek de sizlerin elinizde. Nemlendirici dışında göz çevreniz için tercih etmeniz gereken ürün ise kırışıklık kremidir.

Cildinizin daha hızlı ve daha erken yaşta kırışıklık ile mücadele etmesini istemiyorsanız kırışıklık önleyici ve nemlendirici özelliği olan kremleri tercih edebilirsiniz.

Ancak kırışıklık kremlerini kullanırken düzenli olarak kremi kullanmanız çok önemlidir. Cilt bakımından istenilen verimin alınması için hem kaliteli ürünleri kullanmalı hem de düzenli olarak bakımınızı aksatmadan yapmalısınız.

Güneş Koruyucu Kullanın

Akşam ve sabah uygulayacağınız cilt bakım ürünleri ile cildiniz kısa süre içinde toparlanacaktır. Güneşten korunmak için nemlendirici özelliği olan güneş koruyucular da yine cildinize iyi gelecek ürünlerdendir.

Tıraş Sonrası Bakımı İhmal Etmeyin

Tıraş sonrası bakımınızda losyon, jel veya nemlendirici kremler cildinizi rahatlatacaktır. Sivilce ve batık oluşumunun önlenmesi için ise düzenli olarak cildinize kese ile peeling yapmanız yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.