Ev Giriş Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evinize Giriş Dekorasyonu

0 28

Ev Giriş Dekorasyonu Nasıl Olmalı, antre dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli? Evin tüm odaları birbirinden bağımsız gibi dekore edilir. Aslında dekorasyon konusunda yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Her odayı birbirinden bağımsız bir alan olarak düşünerek dekore edebilirsiniz. Çoğu zaman antre olarak adlandırılan yani evin giriş bölümü ise dekore edilmez.

Eve ilk girdiğinizde sizleri karşılayacak olan manzara evin geri kalan odaları için de fikir verecektir. Bunun için antre dekorasyonuna da önem vermelisiniz.

Ev Giriş Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Şık Bir Giriş Hazırlayın

Hem şık hem de sade bir antre eve gelen misafirlerinizi de etkileyecektir. Bunun için mobilya kalabalığından uzak durun. Sadece bir konsol ve küçük bir ayakkabılık işinizi görecektir. Her evin giriş kısmının büyüklüğü farklıdır. Ancak genel olarak ince bir koridor şeklinde düşünebiliriz. Giriş kısmının duvar boyalarından tutun da seçtiğiniz renklere kadar ilgi çekici ve şık seçimler yapmalısınız.

Tek Ama İlgi Çekici Bir Aksesuar Seçin

Büyük bir vazo, antre için yeterli olacaktır. Pek çok aksesuar ile canlandırmayı düşündüğünüz antre sizler için de zorluk çıkartacaktır. Zaten dar olan bir alanı pek çok farklı aksesuar ile daha da dar bir alan haline getirebilirsiniz. Bunun için tarzınızı yansıtan bir tane ilgi çekici bir obje tercih edebilirsiniz.

Geniş Antreler İçin Büyük Aynalı Dolaplar

Bildiğiniz üzere ayna kullanımı dekorasyonda bir oyun gibidir. Hangi alanda ayna kullanırsanız o alanı daha büyük ve geniş gösterebilirsiniz. Eğer geniş bir antreniz var ise tamamen ayna kaplı bir dolap tercih ederek kullanışlı bir mobilya tercih edebilirsiniz.

Işıklandırmayı İhmal Etmeyin

Büyük bir avize nasıl ki giriş kısmı için uygun olmazsa karanlık ve loş bir ışık da yine uygun olmayacaktır. Duvara monte edebileceğiniz lambalar hem şık duracak hem de antreyi daha uygun bir şekilde ışıklandıracaktır.

Sıcak bir ışık seçmeniz ilk karşılama için oldukça önemlidir. Bunun için sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Yine ışık ayarını göz alıcı bir seviyede değil gözü yormayacak bir derecede tutmalısınız. Evinizin rengi ile de bütünleşen ışıklandırmalar giriş kısmını daha zarif gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.