Evde Kilo Verirken Nelere Dikkat Etmeli

Kilo verirken dikkat etmeniz gerekenleri nelerdir.?

0 23

Evde Kilo Verirken Nelere Dikkat Etmeli? Hızlı kilo vermek için evde neler yapmalısınız? İşte kilo sorunu olanların en çok merak ettiği sorular. Sizler de evde sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek istiyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere göz atın.

Evde Kilo Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

Kalori Hesabı Yapın

Zayıflamak için en etkili yöntemlerden biri budur. Günlük olarak ihtiyacınız olan kalori hesabını yapmalısınız. Daha sonra normalde günlük olarak ne kadar kalori tükettiğinize bakın. İşin sırrı matematikte. Sizler de çok basit bir hesap ile günlük olarak almanız gereken kalori ile daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Herhangi bir kas kaybı ve yorgunluk ve bitkinlik yaşamadan kalori hesabı ile kilo vereceksiniz.

Kilo verirken yapılan yanlışlardan biri de kendinizi aç bırakmanızdır. Bunun için kalori hesabı sizi açlıktan kurtarırken kilo vermenizi de sağlayacaktır.

Yağ Alımını Sıfıra İndirmeyin

Her ne kadar kilo verirken yağlı besinlerden uzak durmanız söylense de vücudunuzun yağa da ihtiyacı vardır. Bunu olabildiğince en az seviyeye indirmek en sağlıklı olandır. Diyet listenizde hazırlayacağınız besinlere doğal zeytinyağı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem hızlı kilo verecek hem de yağ oranını da almanızı sağlayacaksınız.

Yemek Saatlerinizi Düzenleyin

Gece geç saatlerde yemek yemek size hızlı ve sağlıksız kilo aldıracaktır. Bunun için öğün saatlerinizi ilk olarak düzenlemelisiniz. Fazla geç saatlere kalmadan yemek olayını bitirmeniz en sağlıklı olandır. Uyumadan önce çok fazla yemek yemek veya sıvı tüketimi de yine pek sağlıklı değildir. Geceleri en az uyumadan 3-4 saat önce yemek yeme olayını bitirmeniz gerekiyor. Bu süre boyunca yediklerinizi sindirerek kas kaybının önüne geçebilirsiniz.

Spor İle Birlikte Kalori Yakın

Spor yapmak sadece kilo vermek için değil sağlıklı bir yaşam için de çok önemlidir. Bunun için kilo verirken evde de olsa düzenli olarak egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz. Yapacağınız spor ile kaç kalori yaktığınız hesaplamalı ve ona göre beslenme düzeninizi oturtmalısınız.

Yapacağınız spor ile aç kalmadan daha fazla kalori harcayabilirsiniz. Bu da sizlere sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenin yolunu açacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.