Evde Kırışıklıklara Veda Edin

Doğal kırışık giderme. Evde kırışıklıkları giderin.

0 30

Evde Kırışıklıklara Veda Edin. Evde kendi hazırlayacağınız doğal maskeler ve kürler ile kısa sürede kırışıklarınızı azaltabilirsiniz.

Yaşlanmanın en belirgin etkilerinden biri olan kırışıklar için pahalı ürünlere para ödemenize gerek yok. Sadece birkaç malzeme ile evde hazırlayacağınız kırışıklık kürleri ile de oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Evde Kırışıklara Veda Edin

Zeytinyağı

Sağlık için de oldukça faydalı olan zeytinyağı cilt bakımı için de her zaman ilk numarada yer alıyor. Hemen hemen her kozmetik ürünün içinde yer alan zeytinyağını evde kırışıklık için de kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ile yüzünüze düzenli olarak masaj yaptığınızda cildinizin elastikiyetini geri kazandırabilirsiniz.

Hangi bölgenizde kırışıklık var ise düzenli olarak zeytinyağı ile o bölgeye masaj yapın. Ancak masaj yapacağınız cildin kirden arınmış temiz bir cilt olması gerekiyor.

Sadece birkaç damla balın içine ekleyeceğiniz zeytinyağı ile de ayrıca maske de yapabilirsiniz.

Çemen Otu

Pek çok cilt sorunu için oldukça faydalı olan bitkilerden biri de çemen otudur. Kırışıkların yanı sıra sivilce izleri gibi pek çok cilt sorununun önüne de bu şekilde geçebilirsiniz. Çemen otunu kırışıklık için kullanmak için:

Bir avuç taze çemen otu yaprağını ezin. Daha sonra maske kıvamına gelene kadar öğütün ve zeytinyağı ile macun kıvamına getirin. Sabaha kadar beklettiğiniz maskeyi sabah ılık su ile durulayabilirsiniz.

Yüzünüze maske yapmak için dilerseniz çemen otu yağını da tercih edebilirsiniz.

Zencefil

Cilt bakımı denildiğinde zencefil olmazsa olmazlardan. Sizler de yüksek antioksidan içeren zencefil ile pek çok cilt sorununuzun önüne geçebilirsiniz.

İnce çizgilere ve kırışıklıklara veda etmek için:

1 çay kaşığı rendelediğiniz zencefili 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Daha sonra bu karışımı her sabah bir çay kaşığı olacak şekilde yiyerek tüketin. Dilerseniz günde iki kez olmak üzere zencefil çayı da içebilirsiniz.

Badem

Yaşlanmanın etkilerine hızlı bir şekilde dur demek istiyorsanız evinizden bademi eksik etmeyin. Badem yağı hem cilt hem de saç bakımı için en etkili yağlardan biridir. Yaşlanmanın etkilerini geciktirirken kırışıkların da tedavi olmasını sağlar.

Bademi düzenli olarak tüketebilir ayrıca badem yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.