Evde Yapılabilecek Geri Dönüşüm Fikirleri

Geri dönüşüm dekorasyon ip uçları

0 35

Evde Yapılabilecek Geri Dönüşüm Fikirleri ile eski eşyalarınızı yenileyerek evinize bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dekorasyon denilince ilk olarak akla eski eşyaların nasıl değerlenebileceği gelir. Eski eşyaları yenilemek ve onları değerlendirmek en ekonomik dekorasyon fikirlerinden biridir.

Eski eşyalarınızı yeni formuna kavuştururken bütçenizi korursunuz ve aynı zamanda eşyanızı farklı bir alan için daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız evde yapılabilecek geri dönüşüm fikirlerine bayılacaksınız. Üstelik eski eşyaları yenileme fikri sizler için de çok güzel bir hobi haline gelebilir.

Evde Yapılabilecek Geri Dönüşüm Fikirleri

1-Plastik Tabaktan Duvar Süsleri

Genellikle piknik için evimizde buluna rengârenk plastik tabakları bu kez duvar süsü olarak kullanacağız. Yapımı oldukça kolay modeli ise tamamen sizin hayal gücünüze bağlı…

İsterseniz beyaz plastik tabakları rengârenk boyayabilir ve mutfak için şık bir duvar süsü haline getirebilirsiniz.

2-Araba Lastiğinden Orta Sehpa Ve Puf Yapımı

Garajınızda bekleyen ve kullanılmayan araba lastiklerini sakın atmayın. Hemen onları temizleyip boyayın.

Dilerseniz altına tekerlek ilave ederek ve üzerine de cam kestirerek orta sehpa olarak kullanabilirsiniz.

Ya da üzerini bir minder ile kaplayarak eski araba lastiğini pufa çevirebilirsiniz. Evinizdeki renklere uygun olarak dilediğiniz gibi renklendirebileceğiniz araba lastikleri ile evinizin havasını değiştirecek.

3-Konserve Kutuları Kalemlik Olsun

Evinizin her yerinde biriken ve ne yapacağınızı bilemediğiniz konserve kutularını değerlendirmenin tam vakti. Hemen bir boya alarak içini boyayın. Ya da istediğiniz bir kumaş parçası ile dışını kaplayın. Üzerini dilediğiniz gibi süsleyerek çalışma masanız için eğlenceli kalemlikler hazırlayabilirsiniz.

4-Meyve Kasalarından Kitaplık Yapımı

Bahçenizde kalan meyve kasalarını atmanıza gerek yok. Onları evinizin dekorasyonuna uygun bir şekilde boyayarak şık ve vintage bir kitaplık hazırlayabilirsiniz. Ayrıca yan sehpa olarak da kullanabileceğiniz eski kasaların altına sadece tekerlek ilave etmeniz yeterli olacaktır.

5-Kavanozlardan Mumluk Yapımı

Cam kavanozları mutfakta sürekli değerlendiririz. Ancak elinizde kalan fazla kavanozları veya kapağı kaybolan kavanozları mumluk olarak kullanabilirsiniz. Dışını bir dantel parçası ile süsledikten sonra şık bir mumluk hazırlayabilirsiniz.

Yine dekoratif ürün olarak kavanozların içini boyadıktan sonra evinizin her yerinde süs eşyası olarak da kullanabilirsiniz.

Ayrıca küçük boy kavanozlardan harika organizerler de yaparak değerlendirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.