Gözenekleri Küçültmek İçin Öneriler

Gözenek Küçültme Tiyoları

0 40

Gözenekleri Küçültmek İçin Öneriler sayesinde evde yağacağınız maske ve kürler ile gözenek sorununuzun önüne geçebilirsiniz.

Gözeneklerin pek çok sebep ile büyüdüğünü söylemek mümkündür. Hava kirliliği, stres ve bunlara ek olarak da tükettiğiniz besinler de gözenek sorunuzun oluşmasına neden olur.

Ancak bazı püf noktalar ile sizler de gözenek sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Gözenekleri Küçültmek İçin Öneriler

Limon Suyu

Limon suyu cilt bakımında oldukça etkilidir. Özellikle leke giderici olarak kullanılan limon suyu gözenekler için de oldukça etkilidir. Limon suyunu gözeneklerin içinde biriken kirleri de temizlemek için kullanabilirsiniz.

Limonu ortadan ikiye keserek direkt olarak gözeneklerinizin olduğu bölgenin üzerinde gezdirebilirsiniz. İşte bu kadar basit… Haftada birkaç gün yapmanız yeterli olacaktır.

Buz Yöntemi

Buz kırışıklıkların giderilmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Aynı şekilde gözenekleri sıkılaştırmak için buz yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun için sadece bir küp buzu alarak gözeneklerinizin üzerinde gezdirmeniz yeteli olacaktır.

Kuru Fasulye

Pek bilinmeyen ancak gözenek konusunda en etkili olan yöntemlerden biri kuru fasulyedir. Sadece 2 avuç kuru fasulyeyi rondodan geçirin. Toz haline getirdiğiniz kuru fasulyeleri gül suyuna da batırarak yüzünüze peeling yapın. Bu uygulamayı ayda 2 kez yapmanız yeterli olacaktır. Derin ve açık gözenekler için en etkili yöntemdir.

Maden Suyu

Maden suyunu buzluğa küpler halinde koyarak buz yöntemini maden suyu ile birleştirerek kullanabilirsiniz. Bunun dışında sadece maden suyunu pamuk yardımı ile cildinize de uygulayabilirsiniz.

Gül Suyu

Gözenek denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden biri olan gül suyunu kesinlikle denemelisiniz. Gül suyu en doğal toniklerden biridir. Cilt bakımınızı yaptıktan sonra günlük olarak gül suyunu cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde yine gül suyunu da buz kalıplarına boşaltarak cildinize uygulayabilirsiniz. Cildiniz hem daha ışıl ışıl olacak hem de gözenekleriniz sıkılaşacaktır.

Kuşburnu Çayı

Soğuk algınlığı için sıklıkla tükettiğiniz kuşburnu çayını gözenekler içinde kullanabilirsiniz. İçmek için demlediğiniz kuşburnu ılık bir kıvama geldikten sonra pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Dilerseniz yarım saat kadar dinlendirdikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Sadece gözeneklerinizin bulunduğu bölge üzerinde de uygulayabilirsiniz. Tüm yüzünüze de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.