Hassas Ciltler İçin Tavsiyeler

Hassas Cilt İçin Öneriler

0 45

Hassas Ciltler İçin Tavsiyeler sayesinde artık cildinizde alerjik reaksiyonlara maruz kalmadan ışıl ışıl bir cilde sahip olacaksınız. Kızarıklık, alerjiler, pullanmalar… Hassas ciltlerin maruz kaldığı bazı durumlardandır. Sizler de hassas bir cilde sahip iseniz doğru yerdesiniz.

Hassas Ciltler İçin Tavsiyeler

Dış Etkenlere Karşı Koruyun

Güneş ışınları, hava kirliliği gibi pek çok etken hassas ciltleri olumsuz etkileyebilir. Özellikle kızarıklık, renk değişiklikleri yaşanılan sorunlardandır. Cildinizi öncelikli olarak dış etkenlere karşı korumalısınız. Bunun için güneş koruyucu kremleri eksik etmemelisiniz.

Hassas Cildiniz İçin Bunlardan Uzak Durun

-Sigara ve alkol kullanımı hassas ciltlerin en büyük düşmanıdır. Bunun için özellikle sigara ve alkolden uzak durmalısınız.

-Cildiniz için temizleyici veya tonik gibi kozmetik ürünler seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. İçindeki değerlerin çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz.

-Kozmetik temizleyiciler yerine daha çok evde hazırlayacağınız doğal bakım kürlerini tercih edebilirsiniz.

-Kontrolsüz bir şekilde güneş altında çok kalmamaya dikkat etmelisiniz. Kesinlikle dışarı çıkarken güneş koruyucunuzu kullanın.

-Makyaj malzemesi seçerken kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. İçerik olarak cildinize uygun makyaj ürünleri cildinizin nefes almasını sağlayacaktır.

-Hassas bir cildiniz var ise sabunlardan uzak durun. İçindeki asit oranı cildinizi yıpratacaktır.

-Mineral içerikli ürünleri tercih edin.

-Çok sıcak veya çok soğuk ortamlar hassas ciltler için risk yaratacaktır. Bu ortamlardan elinizden geldiğince kaçınmalısınız.

-Parfümlü kozmetik ürünleri hassas ciltler için uygun değildir. Parfüm içermeyen ve doğal nemlendirici ürünleri tercih etmelisiniz.

Cildinizi Sürekli Nemlendirin

Cildinizi nemlendirmek sadece hassas ciltler için değil tüm cilt tipleri için çok önemlidir. Ancak hassas cilt tipine sahip olan kişilerin mineralli su ile cildini nemlendirmesi gerekir.

Ölü Hücreleri Temizleyin

Hassas bir cilt tipine sahip iseniz dış etkenlerden özellikle kirlilikten daha çok etkilenebilirsiniz. Bunun için de cildinizin ışıltısını kaybetmemesi adına düzenli olarak peeling yapmalısınız. Bunun için meyve asidi içeren doğal peelingleri tercih etmelisiniz.

Peeling yaparken veya cildinizi temizlerken sert fırçalı ürünleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine sadece ellerinizi kullanabilirsiniz. Nazikçe masaj yaparak temizledikten sonra nemlendirmeyi unutmayın. Düzenli olarak gülsuyu gibi doğal içerikli tonikleri tercih etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.