Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

Hızlı saç uzutma yöntemleri ipuçları tiyoları

0 26

Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler ile sizler de uzun ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Uzun saç kadınların olmazsa olmazı. Ancak saç uzatmak biraz sabır işi desek yalan olmaz. Bakım yapmak ve beslenme özellikle sağlıklı saçlar için oldukça önemli. Saç uzatma konusunda saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca düzenli olarak bakım yapmak ve doğru ürünleri seçmek de çok önemli.

Sizler de sürekli olarak saçlarınızın ne kadar bu yavaş uzadığını düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere göz atın.

Hızlı saç uzatmak için öneriler

1-Hint Yağı

Hem sağlıklı hem de hızlı uzayan saçlarınız olsun istiyorsanız Hint yağını evinizden eksik etmeyin. Düzenli olarak uygulamaya dikkat ederseniz sonuçlarını kısa sürede gözleriniz ile görebilirsiniz.

Cansız ve ince telli saçlar için de gürleştirme özelliği olan Hint yağı saç uzatmak ve diğer saç sorunları için ilaç gibi bir çözüm olabilir.

2-Keratin

Saçın yapısında da bulunan keratin pek çok ünlü saç uzmanının da önerdiği bir bakım ürünü. Özellikle çabuk kırılan saçlar için düzenli keratin kullanımı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Saçların ana maddesi olan keratin azaldığında saçlarınız hem yavaş uzar hem de cansızlaşır.

Bunun için bitkisel keratini düzenli kullanarak hem daha hızlı uzayan hem de daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

3-Badem Yağı

Bitkisel yağların saç bakımı için ne kadar önemli olduğunu söylesek az. Ancak bazı yağlar kesinlikle bir adım daha önde. Özellikle badem yağı bunlardan biri. Tatlı badem yağı ile saç diplerinize ve saç uçlarınıza düzenli olarak bakım yapabilirsiniz. 1-2 saat kadar saçınızda beklettikten sonra yıkamanız yeterli olacaktır.

4-Saç Kremi

Duşta saçınız şampuanladıktan sonra düzenli olarak saç kremi kullanmanızı öneriyoruz. Saç kremi saç uçlarının kırılmasını önlerken aynı zamanda saça bakım yapar. Diplere sürmeden kullanacağınız saç kremi saç uçlarınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.

5-Saç Kırıklarınızdan Kurtulun

Saç uçlarınızın sürekli olarak kırık olması saçlarınız ne kadar uzarsa uzasın aynı boyda görünmesine neden olur. Bunun için düzenli olarak saç kırıklarınızı aldırmanızda fayda olacaktır. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

6-Saç Diplerine Masaj Yapın

Kullandığınız bakım kremlerinin ya da bitkisel yağların daha etkili olması için kesinlikle saç diplerinize masaj yapın. Kan akışı hızlanacağı için saçlarınız daha hızlı uzayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.