İstenmeyen Etkili Tüylere Çözümler

Doğal istenmeyen tüylere karşı çözümler

0 28

İstenmeyen Tüylere Çözümler ile evde kürler hazırlayabilirsiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok kozmetik ürününü tercih edebilirsiniz. Ancak her cilt tipine uygun olmayan bu ürünler alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ancak evde de hazırlayacağınız karışımlar ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Tüy dökücü kremler ve diğerleri kıl köklerini besleyebilir. Ancak kıl köklerini doğal yöntemler ile zayıflatarak tüylerin azalmasını sağlayabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylere Çözümler

Limon Kürü

İstenmeyen tüylere karşı limon kürünü düzenli olarak uyguladığınızda gözle görülür sonuçlar alabilirsiniz.

Limon kürünü hazırlamak için; bir adet limonun suyunu sıkın. Daha sonra üzerine 2 çay kaşığı tuzu ilave edin. Ardından tuz eriyene kadar iyice karıştırın. Ağdayı yaptıktan sonra hazırladığınız karşımı ağda yaptığınız bölgelere sürün. Daha etkili ve hızlı bir sonuç elde etmek için birkaç ağda yaptıktan sonra limon kürünü uygulayamaya devam etmelisiniz. Sadece ağdalı bölge üzerinde 15 dakika bekleterek durulamanız yeterli olacaktır.

Limon kürü kıl köklerinin zayıflamasına ve buna bağlı olarak da tüylerin azalmasına yardımcı olur.

Soğan Kürü

Soğan kürü için soğanın suyunu hazırlayın. Ağda yaptıktan sona ağdalı bölgeye soğan suyunu pamuk yardımı ile uygulayın. En az 1 saat kadar bölge üzerinde bekletin. Düzenli olarak uygulamaya devam etmelisiniz.

Soğan kürü kıl köklerinin %50 oranında daha zayıf olarak çıkmasını sağlar. Bu sayede tüyler de daha uzun sürede çıkar.

Yumurta Akı Kürü

Yumurta akı sadece istenmeyen tüyler için değil cilt bakımı için de oldukça faydalıdır. Yumurta akı kürü için ihtiyacınız kadar olan yumurtayı alın. Beyazlarını bir kabın içinde ayırın. Daha sonra içerisine mısır unu ve şekeri de ilave ederek macun kıvamına getirin. Karışım homojen bir kıvam aldıktan sonra tüylerinizi aldığınız bölgeye sürün. Masaj yaparak yedirin. 1 saat kadar beklettikten sonra durulayarak çıkartın.

Aslanpençesi Kürü

Tüy azaltma etkisi olan nadir bitkilerden biri olan aslanpençesini istenmeyen tüyler için düzenli olarak kullanabilirsiniz. Bunun için 1 bardak suyu kaynatın. Daha sonra içerisine bir tutam aslanpençesini atın ve demlendirin. Süzdükten sonra her gün taze olarak aslanpençesi çayını için. Aşırı tüylenme gibi sorununuz var ise aslanpençesi kürü ile bunun önüne geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.