Kahvenin Cilde Faydaları

Kahvenin cildimize yaraları nelerdir.?

0 25

Kahvenin Cilde Faydaları yanında sağlık için de pek çok faydası olduğunu söylemek mümkün. Sizler de düzenli olarak kahve telvesi ile cilt bakımı yaparak ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Gelin hep birlikte kahvenin cilde faydalarına bakalım.

Kahve Cildinizin Şişkinliğini Giderir

Sabah uyandığınızda yüz bölgenizde şişlik oluşuyorsa hemen kahve maskesi yapabilirsiniz. Kahve kan damarlarını daraltarak şişkinlik hissinin giderilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte gözaltı şişkinlikleri için de en etkili maskelerden biridir. Kahve tek başına da tam bir enerji deposu olduğu için günde en az bir kez kahve tüketmelisiniz.

Kahve Cildi Canlandırır

Cildinizin canlı ve ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız kahveye başvurun. Kahve telvesi ile hazırlayacağınız maskelerin yanı sıra aynı zamanda kahve tüketmek de cildi içten besleyecektir. Kahve içtiğinizde dokularda yer alan fazla sıvının atılmasına yardımcı olursunuz. Bunun için de cilt kendi enerjisini yeniden kazanır. Bunun yanı sıra telve parçaları ile maske de hazırlayabilirsiniz. Ancak hassas bir cildiniz var ise kahve maskesi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Kahve İle Peeling Yapın

Kahve içtikten sonra kalan telveyi yüz ve boyun bölgenize sürerek peeling yapabilirsiniz. Cilde hemen etki edeceğini gözleriniz ile göreceksiniz. Cildiniz anında pürüzsüz bir görünüm kazanacaktır.

Ölü derilerin atılmasına yardımcı olan kahve peelingini günlük olarak yapabileceğiniz gibi haftada birkaç gün de yapabilirsiniz. Ancak kahve peelingini yapmadan önce alerjik bir reaksiyon ile karşılaşmamak için yüz bölgenizde küçük bir alanda deneme yapabilirsiniz.

Kahve peelingi yaptığınızda yüz bölgesinde kan dolaşımını hızlandırırsınız. Bu da cildinizin enerjisini yeniden kazanmasını sağlar.

Leke Görünümünü Ortadan Kaldırır

Dış etkenlerden dolayı cildinizde zaman zaman leke oluşumu meydana gelebilir. Bunun için kahve ile maske veya peeling yapabilirsiniz. Kahve çekirdeğinin leke giderici bir özelliği vardır. Düzenli olarak kahve telvesi ile yapacağınız maskeler yüz ve boyun bölgenizdeki lekelerin giderilmesine de yardımcı olur. Cildinizdeki kan dolaşımını artırır ve cilde parlaklık kazandırır.

Düzenli bir kullanımda cildinizde leke olan bölgelerdeki lekelerin daha açık bir renk aldığını göreceksiniz. Cilt sıkılaştırıcı bir etkisi de olduğu için kahveyi yaşlanma karşıtı doğal bir ürün olarak değerlendirmek de mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.