Karma Ciltlere Bakım Sırları

Cilt Bakım Sırları Önerileri

0 40

Karma Ciltlere Bakım Sırları ile cilt bakımını bir profesyonel gibi yapabileceksiniz. Ayrıca her zaman makyajsızken bile ışıl ışıl ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Karma ciltlere bakım sırları yazımızı incelemeden önce kesinlikle cilt tipinizin ne olduğunu iyi bilmelisiniz. Yağlı, hassas, kuru ve karma ciltler… Hepsinin bakım ürünleri ve uygulanacak bakımlar farklı olabilmektedir.

Karma Cilt Nasıl Anlaşılır?

-Eğer belirli bölgelerde siyah nokta oluşumu var ise

-Bölgesel olarak parlaklık bulunuyorsa

-Yanak bölgesinde lekeler ve kuruluklar oluşuyorsa

-Bölgesel olarak genişlemiş gözenekler varsa karma bir cilt tipiniz var demektir. Karma cildiniz için sadece uygun ürünleri tercih etmelisiniz.

Karma Ciltler İçin Bakım Sırları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Temizlik

Yüz temizleyicileri karma ciltler için oldukça önemlidir. Yağlı veya kuru ciltler için üretilen kozmetik temizlik ürünleri sizin için uygun olmayacaktır. Yüz ve boyun bölgenizdeki yağ oranını dengelemek için kesinlikle karma ciltler için üretilen ürünleri kullanmalısınız. Cildinizi yatıştıracak ve bu sayede nefes alan bir cilde kavuşabilirsiniz.

Temizlik Sonrası Tonik Kullanın

Karma bir cilt tipine sahip iseniz tonik kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Cilt tipinize uygun tonikleri her daim elinizin altında bulundurmalısınız. Cildinizi temizledikten sonra kullanacağınız tonikler ile gözeneklerinizin içini tertemiz yapabilirsiniz. Ayrıca tonikler geniş gözenekler için de oldukça etkilidir. Sadece cilt tipinize uygun ve kaliteli tonikleri tercih etmelisiniz.

Yüz Maske Ve Peeling Yapın

Tonik ile gözeneklerinizin içlerini temizledikten sonra sıra geldi cilt maskesine. Gözenekleriniz geniş ise, cildinizde sivilce sorunlarınızdan şikayetçi iseniz cilt sorunlarına uygun maskeleri tercih etmelisiniz. Tonik sonrasında yapacağınız peeling ile cildinizdeki ölü derileri temizleyebilirsiniz. Cildinizin yenilenme sürecini peeling yardımı ile hızlandırabilirsiniz.

Karma ciltlerin günlük olarak peeling yapması cilt tonunu eşitlemesi için de büyük önem taşımaktadır.

Karma Ciltleri Nemlendirin

Karma ciltler için uygun bir nemlendirici çantanızdan eksik etmeyin. Cildinizin belirli bölgeleri sürekli olarak kuruyor olabilir. Ancak cildinizin yağ ve nem dengesini korumak için en uygun ürünü seçmelisiniz.

Her cilt tipi belirli oradan nem ister. Cildinizde yaşanılan kurluklar cilt sorunlarını da beraberinde getirecektir. Cildinizin yağ dengesini koruduğunuzda karma cildinizi de dengede tutabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.