Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kış Maskesi, Kış maskesi çeşitleri

0 46

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ve kışın cildimiz için nelere dikkat etmeliyiz? Her mevsim cilt bakımınıza dikkat etmelisiniz. Hava şartları sizler farkında olmasanız bile cildinize doğrudan etki eden ve pek çok sorunun oluşmasına neden olan bir faktördür.

Kış aylarında özellikle soğuk ve rüzgarlı havalara karşı cildinize daha sık bakım yapmalısınız.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Sıcak Su İle Sık Sık Duş Alın

Kışın sadece yüz ve boyun bölgeniz değil aynı zamanda tüm vücudunuz da bakım isteyecektir. Tüm vücudunuzu nemli tutmak için sık sık ılık ve sıcak su ile duş almanız gerekmektedir. Ayrıca duştan sonra da hem yüzünüzü hem de tüm vücudunuzu bolca nemlendirmelisiniz. Ayrıca kış mevsiminde vücudunuzun daha fazla nem alması için duşta iken duş yağlarını da tercih edebilirsiniz.

Vitaminlere Yer Açın

Kış mevsiminde vücudunuza sadece dıştan bakım yapmak yeterli olmayacaktır. Bunun için bol bol vitamin almaya da özen gösterin. Sağlıklı beslenirken özellikle çinko, selenyum gibi vitaminleri almaya dikkat etmelisiniz. Cildiniz için ise gerekli olan E, C ve A vitaminlerini içeren meyve sebzeleri ve diğer besinleri tüketmelisiniz.

Nemlendiricileri Eksik Etmeyin.

Cilt tipiniz ne olursa olsun kesinlikle kış mevsimi boyunca cildinizi bolca nemlendirmeniz gerekiyor. Bunun için cilt tipinize uygun nemlendiricileri çantanızdan eksik etmeyin. Doğru bir nemlendirici ürün ile cildinizi kışın hava şartlarının olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Sadece Yazın Kullanılmaz

Güneş koruyucular sadece güneşin kötü etkilerinden değil genel olarak havanın kötü etkilerinden sizleri korur. Bunun için düşük faktörlü de olsa kesinlikle kış mevsiminde de güneş koruyucu kullanmalısınız.

Lekeler ve kırışıklılar her zaman yaşa bağlı olarak gelişmez. Güneş ve soğuk havanın olumsuz etkileri de sizlere bu sorunları erken yaşlarda getirebilir.

Peeling Yapın

Sadece yüz ve boyun bölgenize değil kış mevsiminde elleriniz ve tüm vücudunuza peeling yapmalısınız. Ölü derileri temizlemek için en uygun mevsimlerden biri de kıştır. Güneşin zararlı etkenleri olmadan cildinizi kış mevsiminde nadasa alabilirsiniz. Renk eşitsizliklerini kışın eşitleyebilirsiniz. Ancak kışın soğuk havanın şartlarına cildiniz hazırlamak için doğru ve kaliteli ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.