Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Kış Bahçe Dekorasyonu Öneri Ve Fikirleri

0 35

Kış Bahçesi Fikirleri ile sizler de evinizin bir köşesini masallardaki gibi bir bahçeye çevirebilirsiniz. Eğer geniş bir eviniz var ise teras bölümünüzü kapatarak kış bahçesi hazırlayabilirsiniz. Hobilerinizi yapabileceğiniz ve keyifle vakit geçireceğiniz kış bahçesi ile soğuk havalarda ev ortamında keyif yapabilirsiniz.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesini yapmak için evinizin uygun bir yeri olması gerekir. Açık ve geniş bir balkonunuz var ise bir bölümünü kış bahçesi olacak şekilde ayırarak kapatmanız uygun olacaktır.

Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Uygun bir alan buldunuz ve kış bahçesi olarak alanı hazırlamak istiyorsunuz. O zaman kolları sıvamanın vakti geldi. Bu alan sizlerin kışın keyif yapacağınız ve vakit geçireceğiniz bir alan olmalı. Onun için kış bahçesi dekorasyonunda kendi zevklerinizi ve konforunuzu ön plana çıkartmalısınız.

Ayrıca misafirlerinizi de bu alanda ağırlamak isteyebilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı bir kış bahçesi hazırlamalısınız.

Isı Sorununu Çözün

Kış bahçesi dekorasyonunda ilk olarak halletmeniz gereken noktalardan biri de ortamın ısı sorunudur. Küçük bir alan bile olsa minik bir ısıtıcı ile rahatlıkla ısı sorununu çözebilirsiniz. Ayrıca cam tercihlerinizde ısıyı iletmeyen ve ortamda tutan pencereleri tercih etmeniz ısı tasarrufu için önemlidir.

Bolca Aksesuar Tercih Edin

Adı üzerinde burası bir kış bahçesi… Ne kadar bitkiniz, çiçeğiniz var ise hemen kış bahçesine taşımanın zamanı geldi. Kışın da ev ortamında yetiştirdiğiniz bitkileri burada da yetiştirmeye devam edebilirsiniz. Üstelik dışarıda kar yağarken sizler kış bahçenizde yemyeşil bitkilerinizin arasında kahve keyfi yapabilirsiniz.

Perde Ve Halı Da Önemli

Her ne kadar bir balkonu veya terası kış bahçesi alanı olarak değerlendirmiş olsanız da aslında burasını da bir oda olarak kullanacaksınız. Bunun için yere dekorasyonunuza uygun bir kilim sermelisiniz. Aynı şekilde küçük bir masa ve sandalye takımı da kış bahçesi için uygun olabilecek mobilya çeşitlerindendir. Akşamları da keyifle vakit geçirmek istiyorum diyorsanız perde de yine tercih etmeniz gereken ürünlerdendir.

Kış bahçesi tasarlarken önemli olan kullanacağınız alanın büyüklüğüdür. Bunun için ne kadar büyük bir alan kullanıyorsanız ona göre kullanacağınız mobilyalar ve aksesuarlar da değişkenlik gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.