Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu

0 31

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ve küçük alanları nasıl dekore etmelisiniz?

Yatak odanız küçük ise ve dekorasyon için yeterli bir alan olmadığını düşünüyorsanız sizlere vereceğimiz tüyoları değerlendirin. Önemli olan ev dekorasyonunuzu hazırlarken sizlere konfor sunacak yaşam alanları oluşturmaya dikkat etmenizdir.

Daha konforlu ve daha kullanışlı bir yatak odası dekorasyonu yapmak sandığınız kadar zor değil.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Minimal Eşyalar Tercih Edin

Eğer küçük bir alanı konforlu ve kullanışlı bir alan haline getirmek istiyorsanız seçeceğiniz mobilyalar oldukça önemlidir. Minimal eşyalar her zaman kullandığınız alanları daha geniş ve ferah gösterecektir.

Küçük yatak odanız için ideal boyutlarda bir yatak tercih edebilirsiniz. Ancak diğer eşyalarınızı daha minimal olarak tercih etmelisiniz.

Kullanışlı ve işlevsel mobilyaları seçin. Yatak odası dekorasyonunda genellikle yapılan en büyük hatalardan biri de çok fazla eşya ile odayı doldurmak.

Sadece gardırop ve yatak haricinde komodin, şifonyer ve makyaj masasını da yatak odasında kullanabilirsiniz.

Bu kadar fazla mobilya içerisinde yatak odasında sizlere hareket alanı kalmayabilir. Bunun önüne geçmek için seçtiğiniz mobilyaların işlevsel olarak çok yönlü bir kullanım sunması gerekmektedir.

Renk Seçimine Dikkat Etmelisiniz

Açık renkler sadece yatak odasında değil her alanda dekorasyon için en çok tercih edilen renklerdir. Açık ve parlak renkler odayı daha geniş ve ferah bir alan gibi gösterecektir. Bunun için küçük bir yatak odasına sahipseniz duvar dekorasyonunu açık renkler ile hazırlamalısınız. Seçtiğiniz halı da açık renk olduğunda odayı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.

Büyük Bir Ayna Tercih Edin

Makyaj masası veya boy aynasını yatak odasında kullanacaksanız kesinlikle en doğru kararı verirsiniz. Büyük bir ayna bulunduğu ortamı olduğundan daha büyük gösterecektir. Bunun için küçük odalarınızda duvara tablo yerleştirmek yerine aynaları değerlendirebilirsiniz.

Az ve doğru bir duvar aksesuarı ile küçük yatak odasını daha geniş gösterebilirsiniz.

Duvar Raflarını Değerlendirin

Komodin gibi yer kaplayan mobilyalar yerine daha kullanışlı ve yer kaplamayan duvar raflarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede alandan tasarruf sağlayacaksınız. Aynı şekilde açık gardırop sistemlerini de yine raflı sistemlerden hazırlayarak gardırop alanını da değerlendirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.