Kuru Öksürük İçin Doğal Çözümler

Kuru Öksürük Doğal Çözümleri

0 31

Kuru Öksürük İçin Doğal Çözümler sayesinde kış aylarında kabusunuz olan öksürüğe veda edeceksiniz.

Kış mevsiminde hem bakteri hem de virüslerin daha fazla artmasından dolayı hemen herkeste kuru öksürük rahatsızlığı meydana gelir. Kuru öksürük bir üst solunum yolu rahatsızlığıdır.

En küçük bir boğaz enfeksiyonu yaşadığınızda anında öksürük sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bazı öksürüklerin tedavi edildikten sonra bile kaldıklarını söylemek mümkündür. Ancak kuru öksürük diye tabir edilen rahatsızlık için evde hazırlayacağınız doğal çözümler ile hastalığı atlatabilirsiniz.

Kuru Öksürük İçin Doğal Çözümler

Bal

Bal pek çok üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde tercih edilen ve oldukça etkili olan besinlerden biridir. Kuru öksürük tedavisi için de uzun yıllardır tercih edilen bal en doğal ilaç denilebilir. Boğazı yumuşattığı için öksürüğün meydana getirdiği tahrişi de ortadan kaldıracaktır.

Zerdeçal

Sadece kuru öksürük için değil aynı zamanda grip ve soğuk algınlığı hatta nezle tedavisi için de evde zerdeçal tüketebilirsiniz.

Zerdeçalı hastalık süresi boyunca düzenli olarak kullandığınızda hastalığa bağlı olarak gelişen pek çok semptomu da ortadan kaldırmaktadır.

1 çay kaşığı zerdeçalı kaynatarak bu karışımı günde 3 kez tüketmelisiniz. Birkaç gün içerisinde kuru öksürüğün büyük oranda azaldığını ve boğazınızın yumuşadığını fark edeceksiniz.

Daha fazla etkili olmasını isterseniz içerisine biraz doğal bal da ekleyebilirsiniz.

Sarımsak

Mutfağımızda bulunan besinler içinde tek başına bir antibiyotik görevi gören sarımsak kuru öksürük için de oldukça etkilidir.

Sarımsak ayrıca antioksidan açısından da en zengin besinlerden biridir. Kuru öksürük tedavisi için sadece 5 diş sarımsağı 2 su bardağı sütün içerisine soyarak koyun. Ardından 5 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra süzün. Süzdükten sonra içerisine 1 çorba kaşığı bal ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı günde 3 kez ve bir kahve fincanı olacak şekilde tüketin. Birkaç gün sonra öksürük ve buna bağlı olarak gelişen sorunların geçtiğini görebilirsiniz.

Keçiboynuzu

Boğaz iltihapları, üst solunum yolu rahatsızlıkları gibi pek çok sorun için en etkili olan besinlerden biri de keçiboynuzudur. Keçiboynuzunu sadece 2 su bardağı suyun içine küçük küçük doğrayarak koyun. Daha sonra 10 dakika kadar kaynatın ve süzün. Karışımı ikiye bölerek sabah ve akşam olmak üzere için.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.