Minimalist Dekorasyon Tarzları

Minimalist dekorasyon çeşitleri

0 26

Minimalist Dekorasyon Tarzı sadelik sevenlerin en beğendiği türlerden. Sizler de yaşam alanlarınızı hem sade hem de şık ve zarif alanlar olarak hazırlamak istiyorsanız minimalist dekorasyon tarzını inceleyebilirsiniz.

Minimalist Dekorasyon Tarzı Nasıl Yapılır?

Renk Ve Desenleri Azaltın

Minimalist dekorasyon tarzı denildiğinde sade renkler ve neredeyse desensiz alanlar akla gelmelidir. Bunun için minimalist dekorasyon tarzını tercih edeceksiniz olabildiğince doku ve desenlerden uzak durmanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde tek renk üzerine dekore etmeniz de yine oldukça önemlidir.

Sade çizgiler ve tonlar minimalist dekorasyon tarzının ana temelidir.

Sadece duvar renkleri değil kullandığınız halı ve mobilyalarda da aynı şekilde renk ve model sınırlamalarına gitmelisiniz.

Sade Ve Az Sayıda Obje Tercih Edin

Minimalist dekorasyonda ana vurgu az ve öz eşya kullanımıdır. Bunun için ihtiyacınız olmayan ancak sadece güzel olduğunu düşündüğünüz objeleri kullanmamalısınız. Duvarlarda pek çok tablo kullanmayın. Sadece sade bir tablo yeterli olacaktır. Aynı şekilde minimal bir sehpa üzeri obje de yine uygun olacaktır.

Mekanı Öne Çıkartın

Minimalist dekorasyonun temelinde geniş ve ferah alanlar vardır. Bunun için oturma odanızda minimal tarzı uygulayacaksınız olabildiğince az eşya kullanmalısınız. Bu sayede alanı daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz. Ağırlıklı olarak açık renkleri de tercih edeceğiniz için alan daha geniş ve ferah gözükecektir.

Kullanışlı Ancak Az Sayıda Mobilya Tercih Edin

Minimal dekorasyonda en önemli faktörlerden biri de kullanışlı ve çok yönlü mobilyaların tercih edilmesidir. Bunun için işlevsellik minimalist dekorasyonda en önemli faktördür. Alacağınız mobilyaların kullanışlı olması modelinden daha çok önemlidir. Bunun için sadece işinize yarayan ve sade mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Az Çoktur

Minimalist yaşam tarzının ana fikri az çoktur düşüncesidir. Bunun için sadece ev dekorasyonunuzda değil tüm yaşantınızda minimal tarzı benimseyecekseniz bu kuralı unutmayın. İhtiyacınızdan fazlasını zaten kullanamayacağınız için sadece yaşam alanlarınızı daraltırsınız. Oysa sadece tek bir köşe takımı ve kitaplık bile oturma odanızın dekorasyonu için yeterli olacaktır. Geniş odaları boş kaldı düşüncesi ile kullanmayacağınız eşyalar ile doldurmayın. Minimalist dekorasyonda geniş ve ferah odalar ana fikriniz olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.