Mutfak Dekorasyon Tiyoları Fikirleri

Mutfak dekor tiyoları

0 27

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler sizler için en iyi dekorasyon ipuçları olacak. Sizler de evinizde mutfağınızı yeniden dekore etmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz.

Yeni aldığınız eviniz için veya kullanmakta olduğunuz mutfağınızı yenilemek için kafanızda yarattığınız mutfağı gerçeğe dönüştürmenin vakti geldi.

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvarlara Raf Ekleyin

Genellikle herkes mutfağının çok küçük olduğundan şikâyet eder. Ancak mevcut olan alanı kullanışlı olarak değerlendirmek de sizin elinizde. Eğer küçük bir mutfağınız var ise kesinlikle büyük dolapları tercih etmek yerine duvar raflarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede fincanlarınızı veya diğer mutfak aksesuarlarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz. Üstelik mutfak dekorasyonu için de oldukça şık duracaktır.

Çekmece İçlerini Unutmayın

Mutfak çekmeceleri her ne kadar önemsenmese de en büyük depolama alanlarından biridir. Sizler de pek çok yerde bulabileceğiniz çekmece içi düzenleyiciler ile çekmecelerinizi düzenleyebilirsiniz. Gıdaları saklamak için veya mutfakta kullandığınız yardımcı ürünleri depolamak için çekmeceleri tercih edebilirsiniz.

Tekerlekli Mutfak Adalarını Değerlendirin

Oldukça şık ve özel bir dekoratif parça olan mutfak adalarını sizler de çok sevecekseniz. Üstelik kendisini ayaklı bir depo olarak kullanabilirsiniz. Üzerini ise tezgah olarak değerlendirebilirsiniz.

Küçük bir mutfağınız var ise daha küçük boy bir tekerlekli mutfak adası tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ekstra tezgah alanı ihtiyacı olanlar için de mutfak adaları en pratik çözümlerden biri.

Üstelik dilediğiniz renk ve modelde pek çok çeşidini de bulabilirsiniz. Dekoratif olarak mutfağınızı mutfak adası ürünü ile tamamlayabilirsiniz.

Açık Renkleri Tercih Edin

Mutfaklarda yapılan en büyük dekorasyon yanlışlarından biri de renklerdir. Genellikle koyu renkler veya çok renkli mutfaklar görebiliyoruz. Ancak her zaman mutfak gibi çok kullanılan bir alanın daha sade ve aydınlık olması gerekir. Bunun için mutfak dolaplarınızdan duvar renginize kadar genel olarak açık tonları tercih etmelisiniz.

Askılı Sepetler İle Alan Açın

Askılı sepetleri çiçeklik olarak hatırlayabilirsiniz. Ancak mutfak tezgahının üzerine monte edebileceğiniz bir askılı sepet ile pek çok ürünü tezgah üzerinden kaldırabilirsiniz. Sizlere yer kaplamayan ancak yer açan ürünler mutfak için daha büyük fayda sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.