Örgü Örmenin Faydaları Ve Zararları

0 32

Örgü Örmenin Faydaları Ve Zararları, örgü örmeyi sevenleri yakından ilgilendiriyor. Kadınların stres atmak için genellikle örgü örmeyi tercih ettiklerini biliyoruz. Bununla birlikte bir şeyler üretmek insana en keyif veren duygulardan biridir. Oldukça eski zamanlara giden örgünün tarihi, her zaman en çok tercih edilen hobilerden biri olarak da örgüyü karşımıza çıkarıyor.

Örgü örmenin pek çok faydası olduğu kadar zararı da bulunuyor.

Örgü Örmenin Faydaları

Örgü Örmek Size Guru Hissi Verecektir

Bir şeyler üretmek, bir şeyler ortaya çıkarmak her zaman size gurur hissi verecektir. Bir işi bitirmenin gururunu yaşamak kişiyi en motive eden şeylerden biridir. Sizler de farklı modellerde ve farklı ipler ile evinizde kullanacağınız ürünleri örerek hazırlayabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz insanlara hediye ettiğinizde de bunun gururunu yaşayacaksınız. İnsanlar sizin ne kadar yetenekli olduğunuzu söylediğinde bu durum sizi hayata karşı da en motive eden olaylardan biridir.

Meditasyon Etkisi Vardır

Hobi edinmek kişileri gereksiz olumsuz duygulardan kurtarır. Örgü örmek de sizin için bir hobi olabilir. Örgü örerken sadece yaptığınız işe odaklanacağınız için zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ayrıca aklınızdaki kötü düşüncelerden de örgü örerek kurtulabilirsiniz. Stresten uzaklaşmak için örgü örmeyi tercih edebilirsiniz.

Motor Becerilerinizin Gelişmesini Sağlar

Farklı motifleri örmek ve model çıkartmak kişinin motor becerilerinin gelişmesini sağlar. Gördüğünüz bir modeli tek başınıza çıkartmak tam bir beceri işidir. Bunun için bazen saatlerinizi harcayabilirsiniz. Ancak örgü modeli çıkartmak konsantrasyon işi olduğu için sizin motor becerilerinizi de geliştirecektir

Örgü Örmenin Zararları

Kamburluğa Neden Olabilir

Uzun saatler boyunca örgü ördüğünüzde kamburluk sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Sürekli olarak öne doğru eğilerek çalıştığınızda sırt bölgenizin yapısı değişebilir. Aynı şey boyun düzleşmesi sorunu için de geçerlidir.

Parmaklarda Uyuşma Görülebilir

Her işi uzun saatler boyunca yapmak risklidir. Bununla birlikte örgü örmek de sadece hobi olarak yapılması gereken işlerden biridir. Ancak oldukça uzun saatler boyunca örgü ördüğünüzde parmaklarınızda uyuşma hissi hissedebilirsiniz. Bunu yaşamamak için mola vererek ve örgü örme saatlerinizi daha da azaltarak örgü örmelisiniz.

Parmak uyuşmasına bağlı olarak ince hareketleri yapamama da yine uzun saatler boyunca örgü örmede ortaya çıkan sorunlardan biridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.