Selülitin Çözümleri

0 26

Selülitin Çözümleri ve evde hazırlayacağınız doğal yöntemler ile artık selülitlerinize veda edebilirsiniz. Selülit genellikle yaz mevsimi geldiği zaman kadınların korkulu rüyası haline gelebilmektedir.

Selülitin oluşmasının pek çok farklı nedeni olabilir. Ancak düzenli olarak size uygun olan bir çözüm ile kısa süre içinde selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülitin Çözümleri

Bol Su Tüketimine Dikkat Edin

Bol su içmek sağlık için oldukça faydalıdır. Pek çok cilt sorununun önüne de su içmek ile geçebilirsiniz. Selülitin giderilmesi için özellikle su içmeye dikkat etmelisiniz. Gün içinde en az günlük olarak 2 litre kadar su içmeye dikkat etmelisiniz. Bu sayede selülit görünümünün daha da azaldığını görebilirsiniz.

Yürüyüş Yapmak Selülit İçin Çok Önemli

Egzersiz ve spor yapmak selülit için en hızlı ve pratik çözümlerden biridir. Bununla birlikte günlük olarak 10 bin adım atmanız sağlığınız için de oldukça önemlidir. Kan dolaşımının hızlanması selülit oluşumunun önüne geçecektir. Bunun için günlük olarak spor yapamıyor olsanız bile günlük olarak düzenli yürüyüşler yapmalısınız.

Kahveyi Azaltmaya Dikkat Edin

Kahve tüketimi selülit oluşumunu tetikleyebilir. Her ne kadar kahve ile birlikte bol su içiyorum deseniz de yine günlük olarak kahvenizi azaltmalısınız. Günlük olarak en fazla 2 fincan olarak sınırlandırmalısınız. Ayrıca kahve içerken şekersiz içmeye de dikkat etmelisiniz. Kahve içmek yerine bitki çayları ve normal siyah çay da içebilirsiniz.

Alkol Ve Sigaradan Uzak Durun

Alkol ve sigara sadece selülit için değil genel sağlığınızı korumak için de uzak durmanız gereken faktörlerdendir. Sigara özellikle kandaki oksijen miktarını azalttığı için kan dolaşımınız da sağlıklı olmayacaktır. Bunun için sigarayı bıraktığınız anda kanınızdaki oksijen miktarı da kısa sürede dengelenecektir.

Tuz Tüketimine Dikkat

Tuz vücutta şişliklerin oluşmasına neden olur. Günlük olarak tüketeceğiniz tuz miktarının 1,5 çay kaşığını geçmemesi gerekir. Tuz tüketimi yerine baharatları tercih edebilirsiniz. Belirli bir süre sonra elinizden geldiğince tuz tüketimi en az seviyeye indirmelisiniz. Tuz sadece selülitin önlenmesi için değil sağlığınız için de tehlikelidir. Sağlığınız için olabildiğince tuz tüketimini en aza indirmenizde fayda olacaktır.

Aynı şey şeker oranı için de geçerlidir. Şeker yerine kesinlikle bal veya doğal tatlandırıcıları tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.