Zayıf Görünmek İçin Kıyafet Hileleri

0 180

Yaz geldi, düğün ve davet sezonu başladı. Zayıf görünmek ise genelde kadınlar için, kimi zaman da erkekler için çok önemlidir. Kış boyu kilo vermek için kürleryağ yakan diyetler ve spor yaparak kilo vermeye çalıştınız. Faka vermek istediğiniz kiloların hala bir yere ayrılmaya niyeti yok ve sizin çok önemsediğiniz davet için fazla vaktiniz kalmadı. Öyleyse yazımızı dikkatli okuyun!

1- Zayıf görünmek için kıyafet seçimi

Kıyafetle işe başlamadan önce ilk iş kaliteli ve sağlam bir korse ayarlamak. Balenli korse kullanmak daha faydalı olacaktır. Üzerine giyeceğiniz kıyafet dar olmamalı, dökümlü olmalı. Dökümlü kıyafeti abartıp fazla bol giyinmeyin. Kıyafetin kesimi vücudunuza uygun olmalı. Örneğin; biliniz ince ama göbek ve basen çevreniz geniş, öyleyse kemerli ya da bel etrafında detayları olan kıyafetler seçmeyin.

Zayıf görünmek için kıyafet seçiminde renk uyumu en önemli detaylardan birisi. Bilindiği gibi koyu renkler ince gösterir ama ille de siyah, kahverengi lacivert giymek zorunda değilsiniz. Üst kıyafetiniz alt kısım kıyafetinizden daha koyu ve tek renk olması farklı bir seçim olabilir.

2- Makyaj

Zayıf görünmek için makyaj da kıyafet kadar önemlidir. Ten renginizin koyu olması amacınız için bir avantajdır. Eğer açık renk bir cilt tonunuz varsa koyu renk pudralarla hafif bronz görüntü verebilirsin. Böylece daha dinç görünürsünüz. Son olarak elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.

3- Zayıf görünmek için ayakkabı seçimi

Evet, yanlış okumadınız. Ayakkabılar görünüşün tamamlayıcısı görevindedir. Babet kullanış açısından çok rahat olsa da estetik açıdan çok hoş olmayabilir. Topuklu ayakkabılarla duruşunuz daha ince, daha dik

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.